Toegankelijkheid gereedschap

Sony vertelt met een maar dat developers nog games op disc kunnen uitbrengen

thumbnail

Sony heeft ontwikkelaars laten weten dat zij ook na januari 2028 nog nieuwe bestellingen kunnen plaatsen voor fysieke PlayStation-games op schijf, mits deze games vóór die datum al op disc zijn uitgebracht. Hoewel Sony eerder aankondigde dat het vanaf januari 2028 stopt met de productie van nieuwe fysieke gameschijven, betekent dit dus niet dat bestaande titels verdwijnen. Uitgevers kunnen oudere games blijven bijdrukken en verkopen.

Voor nieuwe games die na januari 2028 verschijnen, biedt Sony ontwikkelaars een alternatief in de vorm van fysieke winkelverpakkingen met een downloadcode in plaats van een disc. Meer details hierover volgen later, maar dit lijkt vergelijkbaar met de fysieke editie van GTA 6, waarbij de verpakking een digitale code bevat. Ook zal het bestelproces voor discs volgens Sony op enkele punten worden aangepast.

De beslissing past binnen Sony’s bredere overstap naar een volledig digitale toekomst. Bij DADC, de grootste productielocatie voor PlayStation-discs, wordt al gereorganiseerd en is ongeveer 30 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe technologie voor de productie van optische microlenzen. Analisten zien de aankondiging bovendien als een aanwijzing dat de volgende generatie PlayStation, de PS6, waarschijnlijk standaard geen fysieke discdrive meer zal hebben.

  • guest
    Vul je email-adres in. Dit veld is niet verplicht voor het plaatsen van een reactie.
    Vul hier een naam of nickname naar keuze in. Hiermee kun je zonder registratie reageren op Evilgamerz.

    1 Reactie
    oudste
    nieuwste meest gestemd

    Naar boven
    1
    0
    Klik hier om anoniem of als lid te reagerenx