Oosterspel komt naar Nijmegen: ontdek de wereld van bordspellen

thumbnail

Op zaterdag 14 juni 2025 vindt de derde editie van Oosterspel plaats. Na twee succesvolle edities in Arnhem verhuist Oosterspel dit jaar naar Nijmegen. Bezoekers zijn welkom van 10 tot 17 uur in Bibliotheek Mariënburg. De toegang is gratis.

Oosterspel is een laagdrempelig bordspelevenement waar jong en oud kunnen kennismaken met de wereld van bordspellen. Bezoekers krijgen de kans om een breed scala aan toegankelijke spellen te spelen onder begeleiding van ervaren uitleggers. Het evenement wordt georganiseerd door het Nijmeegse Spellenmaakgilde, de Nederlandse Spellenvereniging Ducosim en Spellenspeciaalzaak Speelkwartier.

Michiel de Wit van het Spellenmaakgilde: “We willen niet alleen bestaande bordspelliefhebbers uit Nijmegen en omstreken bedienen, maar hopen juist ook dat nieuwkomers en nieuwsgierigen op Oosterspel kunnen ontdekken hoe veelzijdig en sociaal de bordspellenhobby is. Het gaat echt om het samenbrengen van liefhebbers en nieuwsgierigen.”

Tijdens de beurs zijn verschillende uitgevers van bordspellen aanwezig, waar bezoekers de nieuwste spellen direct kunnen uitproberen. Richard Jansen van Spelkwartier: “Ook lokale spellenclubs zijn van de partij om bezoekers te begeleiden bij het ontdekken van populaire moderne spellen. Er is dus volop gelegenheid om te spelen — voor ieder wat wils.”

Buiten voor de ingang van de bibliotheek op de Mariënburg zal een spellenmarkt zijn waar bezoekers kunnen snuffelen in de kraampjes van spellenwinkels en uitgevers. Ze kunnen daar de spellen die ze eerder hebben geprobeerd meteen aanschaffen of snel nog even een cadeautje voor vaderdag kopen.

Om Oosterspel mede mogelijk te maken, verkoopt de organisatie een goodiebag. Deze bevat onder andere een aantal leuke spellen, promo’s, flyers en het exclusieve beursmagazine. Voor €10 ontvangen bezoekers een goodiebag waarvan de inhoud qua waarde een veelvoud is. De goodiebag is vooraf te bestellen via oosterspel.nl en op de beurs af te halen.

Praktische informatie

Datum en tijd: zaterdag 14 juni 2025 van 10 tot 17 uur.

Locatie: Bibliotheek Mariënburg (Mariënburg 29, Nijmegen).

Toegang: gratis.

  • 0 0 stemmen
    Artikelbeoordeling
    Abonneer
    Abonneren op
    guest
    Vul je email-adres in. Dit veld is niet verplicht voor het plaatsen van een reactie.
    Vul hier een naam of nickname naar keuze in. Hiermee kun je zonder registratie reageren op Evilgamerz.

    0 Reacties
    oudste
    nieuwste meest gestemd
    Inline feedback
    Bekijk alle reacties

    Naar boven
    0
    Klik hier om anoniem of als lid te reagerenx