Nintendo heeft opnieuw hard ingegrepen tegen Switch-emulators op GitHub. Het bedrijf diende zeven nieuwe DMCA-verzoeken in, waarmee in totaal 401 repositories zijn verwijderd. Daarmee zet Nintendo zijn eerdere acties voort: in mei 2024 werden al 8.535 repositories met versies van Switch-emulator Yuzu verwijderd en in februari 2026 volgde een nieuw verzoek gericht op Yuzu en minstens twaalf andere emulators.
Van de 401 recent verwijderde repositories waren er 311 gewijd aan Suyu, een populaire opvolger van Yuzu. Ook andere emulators, zoals Skyline voor Android en MonoNX, zijn getroffen. Daarnaast zijn verschillende forks verwijderd die oorspronkelijk waren gebaseerd op de broncode van Yuzu. Bezoekers van de getroffen repositories krijgen inmiddels een melding dat deze op verzoek van Nintendo wegens een DMCA-claim zijn verwijderd.
Nintendo stelt dat de verspreiding van deze emulators neerkomt op onrechtmatige omzeiling van technische beveiligingsmaatregelen. Volgens het bedrijf gebruiken de emulators ongeautoriseerde cryptografische sleutels, zoals prod.keys, om versleutelde Switch-games en ROM’s toegankelijk te maken. Nintendo betoogt daarom dat de emulators primair zijn ontworpen om beveiligingen rond auteursrechtelijk beschermde games te omzeilen en dat de distributie ervan volgens de DMCA als onrechtmatige handel in omzeilingstechnologie kan worden beschouwd.



