Toegankelijkheid gereedschap

Ex-Blizzard-President: Xbox tussen 1200 en 1800 Dollar koopt niemand

thumbnail

Voormalig Blizzard-president Mike Ybarra denkt dat een nieuwe Xbox met een prijs tussen de 1.200 en 1.800 dollar vrijwel onverkoopbaar zal zijn. Volgens hem moet een console aantrekkelijk blijven voor een groot publiek en daarom beschikken over sterke games en een betaalbare instapprijs. Op basis daarvan ziet hij een prijs tussen de 399 en 499 dollar als een veel realistischer uitgangspunt.

Ybarra verwacht dat een console met de momenteel rondzingende prijskaartjes nauwelijks grote verkoopaantallen zal behalen en bovendien weinig voordelen biedt ten opzichte van bestaande systemen. Hij zou daarom voorlopig helemaal geen nieuwe hardware uitbrengen als de productiekosten zo hoog blijven. Zowel Microsoft als Sony zouden volgens hem beter kunnen blijven inzetten op de Xbox Series-consoles en de PlayStation 5 Pro totdat de prijzen van onderdelen weer dalen.

Daarnaast benadrukt Ybarra dat de huidige consoles voor ongeveer 99 procent van de spelers nog krachtig genoeg zijn. Door bestaande hardware verder te optimaliseren, kan bovendien nog extra grafische kwaliteit en betere prestaties worden bereikt. Technieken zoals FSR 4.1, dat voor Xbox Series is aangekondigd, kunnen daarbij helpen om meer uit de huidige generatie consoles te halen zonder dat spelers direct een duurder systeem nodig hebben.

  • guest
    Vul je email-adres in. Dit veld is niet verplicht voor het plaatsen van een reactie.
    Vul hier een naam of nickname naar keuze in. Hiermee kun je zonder registratie reageren op Evilgamerz.

    0 Reacties
    oudste
    nieuwste meest gestemd

    Naar boven
    0
    Klik hier om anoniem of als lid te reagerenx