Via de IGN lezen we dat Microsoft opnieuw veranderingen aangekondigd heeft voor het Game Pass-model. In de toekomst verdwijnen de bestaande kortingen op games en extra content voor abonnees van de Premium- en Ultimate-abonnementen. In plaats daarvan introduceert het bedrijf een puntensysteem. Wie Game Pass Ultimate heeft, ontvangt bij aankopen van games of downloadbare content tien procent van het aankoopbedrag als bonuspunten; Premium-gebruikers krijgen vijf procent. Deze punten kunnen vervolgens worden ingewisseld voor Xbox-tegoed, deelname aan prijsvragen of – binnenkort – als gedeeltelijke betaling in de Microsoft Store.
Ultimate-leden behouden nog steeds recht op 20 procent korting op geselecteerde games uit de Game Pass-bibliotheek. Bovendien worden er ook buiten Game Pass punten toegekend: deelnemers aan het Microsoft Rewards-programma sparen bij alle aankopen in de Microsoft Store, waarbij Premium- en Ultimate-abonnees respectievelijk dubbele en viervoudige punten verdienen. Volgens Microsoft ligt de jaarlijkse limiet hierbij op een waarde van zo’n 50 dollar voor Premium-abonnees en tot 100 dollar voor Ultimate-gebruikers.






Eerst een prijsverhoging, nu dit. Microsoft maakt zichzelf kapot en de industrie ook met diens overnames. Ik denk dat dit veel klanten gaat kosten.