Lionsgate onderzoekt de ontwikkeling van AAA-games gebaseerd op de John Wick- en Saw-filmreeksen. Adam Fogelson, voorzitter van de Motion Picture Group, meldde tijdens de investeerdersconferentie dat de interesse in en het potentieel voor deze projecten toenemen en dat het bedrijf kijkt naar omzettingen naar games. Van de Saw-reeks zijn eerder al games verschenen, welke slechts bescheiden succesvol waren. John Wick-games waren daarentegen wel redelijk succesvol. Of de nieuwe games al in ontwikkeling zijn is nog niet bekend.
De Saw-games verschenen vooral rond het einde van de jaren 2000. Saw: The Video Game (2009) en Saw II: Flesh & Blood (2010) waren survival-horrorgames die sterk leunden op puzzels, vallen en morele keuzes, net als in de films. Spelers moesten vaak brute beslissingen nemen om te overleven, terwijl ze werden getest door Jigsaw. De sfeer en trouw aan het bronmateriaal werden gewaardeerd, maar de games kregen ook kritiek op de besturing en technische afwerking.
Voor John Wick is John Wick Hex (2019) het bekendste spel. In plaats van een klassieke actiegame koos deze titel voor een tactische, turn-based aanpak waarin je elke beweging en elk schot zorgvuldig moest plannen. Dat paste verrassend goed bij Wick’s dodelijke precisie en de strakke stijl van de films. Hoewel sommige fans liever een pure third-person shooter hadden gezien, werd John Wick Hex geprezen om zijn originele benadering en filmische presentatie.
Onze AAA-gameprojecten, samen met andere game-initiatieven rondom John Wick, Saw en diverse andere titels die we binnenkort zullen aankondigen, ervaren een toenemende vraag en bieden groeiende kansen. We liggen nog steeds op schema. Al met al zou dit de komende jaren moeten leiden tot een aanzienlijk positief financieel resultaat.






Ik vond die Saw-games nog wel redelijk leuk moet ik zeggen, maar verre van bijzonder. Maar de puzzels waren best wel inventief. Zou leuk zijn op zich om die games te rebooten.