Home › Forums › Games discussies › PC blijft vaag doen
- Dit onderwerp bevat 0 reacties, 1 deelnemer, en is laatst geüpdatet op 20 jaren, 11 maanden geleden door
RazieL.
- AuteurBerichten
- 30-12-2004 21:46 om 21:46 #114409
Dat rotding heeft een hekel aan me denk ik. Wat er precies mee is kan je hier zien: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/990585// hier een kleine greep uit dat topic:
Quote:Specs:
AMD 64 3200+ Socket 754 (Newcastle)
ASUS K8N-E deluxe
1024MB PC3200 Corsair Value
XFX Geforce 6800GT 256mb
Creative Live 5.1 geluidskaart (omdat onboard geluid niet goed werkt)
160GB Sata Maxtor DiamondMax Plus 9
Pioneer dvd speler (welke speed?)
NEC ND-3500A DVD writer op IDE kabel
Floppydrive 3,5″
MoederBord temperatuur: 28 graden
CPU temperature: 42 graden
Cpu Fan Speed: 3096rpm
Power Fan speed: 1350rpm (staat in ‘t rood)
VCore voltage: 1.552-1.568
3.3V: 3.264
5V: 5.032-5.059
12V: 12.004
Jouw vriend PC:
AMD 64 3400+
MSI k8n neo platinum of fsr, kweenie zeker
zelfde corsair value geheugen (1024mb PC3200)
ATI 9800Pro
maxtor 160gb sata alleen dit is diamond 10 en die van mij diamond 9+ (zowel qua uiterlijk als qua specs aantal verschillen)
NB temperature: 30 graden
CPU temperature: 45 graden
NB Fan speed: 0rpm (is dit zelfde als power fan speed bij mij? zo ja, waarom draait die van mij dan wel?)
cpu fan speed: 3260 rpm
vcore: 1,45V
12.0V: 11.79
3.3V: 3.29
5.0V: 4.90V
battery: 2.84
5VSB: 5.02V
Probleem: PC bevriest op random momenten zowel met idle en stressed alleen fans draaien, beeld bevriest.
Samenvatting:
– Videokaart al getest = goed
– Geheugen vervangen = goed
– Casefan uit = eerst goed nu steeds zelfde probleem
– Asus K8N-E Deluxe Moederbord en AMD 64 3200+ S754 bij winkel getest = goed
– Nieuwe Windows install = nog steeds zelfde probleem
– Jouw harde schijf+windows in ander systeem = boot gewoon
– Ander harde schijf in jouw systeem = gaat rebooten wanneer in F8 opstartmenu iets wordt gekozen
Conclusie:
Ligt aan de S-ata schijf controller van jouw pc OF
– moederbord OF
– ANTEC Sonata 380Watt voeding OF
– Powerfan draait te langzaam OF
– Northbridge wordt te heet (is niet hetzelfde als moederbord temp)
Oplossingen:
– Zijn MB fan = moederbord fan aansluiting ergens op het bord, niet aangesloten = 0RPM, het kan ook de Northbridge fan zijn die passief gekoelt is.
– Voel aan alles: videokaart, northbridge of ze bij het vastlopen niet te heet worden
– Zijn videokaart in jouw pc doen
– Zijn geheugen in jouw pc
– Geheugen in andere sloten proberen
– Nieuwe BIOS erop doen: 1007 (in 1006 is S-ATA detection gefixed):
http://www.asus.com/suppo…N-E%20Deluxe&Type=All – Alle onderdelen van je vriend pc aan de jouwe hangen, behalve processor en moederbord: nog steeds problemen dan ligt het aan slecht gemonteerde processor of brakke moederbord.
Quote:EDIT: silicon image mode stond op raid, dus hek maar op sata gezet. stond vanaf begin al zo
EDIT2: WTF!!!!!! kheb nog wat verder zitten knutselen. hdd zit in sata poort 3, hdd aangesloten op molex stroom ipv die platte aansluiting die op alle sata hd’s zitten, deze beta drivers geinstalled
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=903 (gart+smbus+network, maar niet audio, ide en dat extra programma van network) en ook nog de nvidia drivers 61.88 (ook van guru3d).En wat er nu gebeurd. Hij is binnen ongeveer half uur 3x vastgelopen, maar elke keer ging ie na 5-10 seconde weer rustig verder! de fans draaien rustig door, maar geen hd geratel of wat dan ook. gewoon korte pauzes waarin beeld stopt en geluid verdwijnt…
ps: pc staat in kamer hiernaast en hij stond op
http://www.happyhardcore.nl zodat ik weet wanneer en hoelang ie vastlooptEDIT3: ik heb ff getest of ik wat kan doen terwijl ie ‘bevroren’ is en dit blijkt niet het geval te zijn. hij reageert pas weer nadat ie weer normaal doet
heeft iemand enig idee wat ‘t probleem is?
- AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.

