Hardware vergelijk PS3 & Xbox360

Home Forums Games discussies Hardware vergelijk PS3 & Xbox360

2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Auteur
    Berichten
  • #115925
    ZuppZupp
    Deelnemer
    10

    Anandtech heeft in een 13 pagina’s tellend artikel alle ins en outs over de hardware van de PS3 en Xbox 360 bekeken.

    Hier een kort stukje uit de conclusie:

    Code:

    At the end of day 1, when running mostly single threaded code, the performance difference from a CPU standpoint between the Xbox 360’s Xenon and the PS3’s Cell processor is basically a wash. The 360 has more cache, while the Cell has a lower latency path to main memory. In the end, the first generation or two of games will mainly be a GPU battle between the two consoles, and both will offer significant improvements over what we have with current consoles.

    Graphics-wise the 360’s Xenos GPU and the PS3’s RSX are fairly different in implementation, but may end up being very similar in performance. Treating Xenos as a 24-pipe R420, it could be quite competitive with a 24-pipe RSX despite a lower clock speed. The unified shader architecture of the Xenos GPU will offer an advantage in the majority of games today where we aren’t very geometry limited. The free 4X AA support offered by Xenos is also extremely useful in a console, especially when hooked up to a large TV.

    Met name de laatste zin geeft (een beetje) aan dat de Xbox360 een kleine voorsprong heeft, al zal niet iedere gamer een enorme TV hebben.

    Volledige artikel staat hier: http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2453&p=1

    bron: http://www.anandtech.com

    #410191
    DooMDooM
    Deelnemer
    10

    Hier kun je nog geen conclusies uittrekken, zeker niet dat de 360 een kleine voorsprong heeft. 😉

    Even een paar kantekeningen, zij kunnen nu nog niet de GPU vergelijken, omdat de GPU de RSX nog niet klaar is, en dat is echt zo. Ze hebben dus eenvoudigweg de specs nog niet hebben om een vergelijk te maken tussen de 2 GPU’s. Ze hebben de specs zoals die nu op papier staan vergeleken en zijn niet van de RSX uitgegaan maar van een NVIDIA GeForce 7800 GTX . Zij gaan uit van wat zij denken niet van de realiteit, van de hardware na een grondige test.

    Een echt vergelijk kun je pas maken als je de twee uiteindeljke consoles hebt en ze dan op de testbank legt, dat heb ik al eens eerder hier gezegd geloof ik.

    Of die 4xx AA support zo belangrijk is en het verschil zo goed te zien zal zijn moet nog maar blijken. Als hun dat zo stellen kan ik ook zeggen dat de 1080P van de PS3 een verschil gaat maken met de

    720 P van de 360 op een HD-TV.

    Deze zin licht er wel even tussen uit omdat ik vaker heb horen zeggen door microsoft en ook Major Nelson dat de Cell niet idiaal is voor developers:

    Quote:

    Microsoft has referred to the Cell’s array of SPEs as a bunch of DSPs useless to game developers. The fact that the next installment of the Unreal engine will be using the Cell’s SPEs for physics, animation updates, particle systems as well as audio processing means that Microsoft’s definition is off.

    Verder is deze site nogal p.c. based en hebben ze alleen gesproken met Microsoft, niet met IBM Sony en Thosiba.

    Verder concluderen zij alleen dat de kracht ongeveer het zelfde zal zijn allleen zal door het 4xAA support de games iets beter uitzien van de 360 op een grote t.v. Eerlijk gezegd als ik de demo’s voor de geest haal van de PS3, die gemaakt waren op een devkit met een Cell CPU van 2.4 GHZ en waarschijnlijk de NVIDIA GeForce 7800 GTX zag ik niet echt een Anti Allaising probleem. Van de 3 dualcores weten ze wel ongeveer wat die kunnen, omdat deze al bestaan.

    Maar van de Cell weten ze het niet omdat ze die niet hebben kunnen testen. Wat de Cell uiteindelijk kan weten nu alleen IBM Sony en Thosiba.

    Ze zeggen wel, het gaat niet alleen om de CPU van een console of om een iets betere GPU, hoe de performance van een console uitpakt hangt met veel dingen samen.

    B.v. de bandbreedte de samenwerking tussen alle componenten en de developerstools die Sony en Micro gaan leveren aan de Devvie’s. Ebn daar kan ik me wel in vinden. In deze generatie had Micro (zeker in het begin de betere devtools, omdat de hardware van de PS2 een bitch is en was :mrgreen:.

    Maar nu zal Micro denk ik niet meer die voorsprong hebben, de tools voor de PS3 komen nu af van de gasten die de hardware hebben gemaakt en echt verstand van zaken hebben. Ik denk nu dat het niet zolang duurt als bij de PS2, voordat de PS3 zijn echte power laat zien.

    Er wordt nu van alles geroepen door veel sites maar het is nog koffiedik kijken, De uiteindelijke cijfers komen pas aan het licht als de twee uiteindelijke consoles op de testbank liggen.

    Ik laat me nu nog niet uit welke console de krachtigste zal zijn, ik heb wel een vermoeden, maar ben gewoon geen hardware expert, maar wel mega geintresseerd 😆 IK wacht de uiteindelijke test gegevens af. En niet de test gegevens van Micro of Sony maar de testgegevens van een aantal hardwaresites en ga die dan met elkaar vergelijken. Dan is het een kwestie van optellen delen en conclusies trekken. 😉 . Al met al denk ik dat het verschil niet groot zal zijn, maar stiekem hoop ik dat de PS3 een kleine voorsprong heeft, de xbox heeft die gehad, nu is Sony weer eens aan de beurt :mrgreen:

2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.

Naar boven