Op het eerste gezicht lijkt Bleach: Rebirth of Souls precies de game waar fans al jaren op wachten. Waar Dragon Ball- en Naruto-fans jaarlijks een nieuwe game krijgen, moesten Bleach-liefhebbers maar liefst tien jaar wachten op een volwaardige consoleversie. Rebirth of Souls is, niet geheel verrassend, een arena fighter waarin je met je favoriete personages uit de serie op de vuist kunt gaan. De kwaliteit van dit soort titels varieert vaak enorm, en daarom was ik erg benieuwd wat deze game te bieden heeft voor zowel fans als nieuwkomers.
Gevechten zoals in de anime
Op het gebied van gameplay doet Rebirth of Souls veel goed. Elk gevecht voelt spannend en onvoorspelbaar aan. Net als in de anime weet je vaak niet wie zal winnen en vliegen de transformaties je om de oren. Een flinke voorsprong betekent niet automatisch de overwinning, en een kleine fout kan je tegenstander een comeback geven. De game doet er alles aan om spelers die achterstaan een kans te bieden, terwijl degene die voorligt epische momenten beleeft. Dit alles wordt filmisch, groots en met veel visuele effecten in beeld gebracht, precies wat je verwacht van een anime fighter.
Ontwikkelaar Tamsoft heeft duidelijk moeite gestoken in het vechtsysteem, wat resulteert in een verrassend solide, diepe en vermakelijke fighter. Je kunt eenvoudig beginnen met lichte en zware aanvallen, terwijl simpele combo’s je helpen om spectaculairdere moves uit te voeren. Hoewel button-mashing in het begin werkt, word je beloond als je de sterkere aanvallen leert en correct reageert op de acties van je tegenstander. Timing is cruciaal en fouten worden genadeloos afgestraft. Wel is het even wennen dat sommige combo’s vereisen dat je een knop na een snelle tap ingedrukt houdt. Veel speciale moves starten op deze manier, waardoor je echt moet committen aan een aanval.
Een breed scala aan vechters
De game biedt een uitgebreide selectie van 30+ speelbare personages. Hoewel ik niet elk personage tot in detail heb getest, voelt elk karakter uniek aan en zijn er geen duidelijke kopieën of minimale variaties. De balans lijkt grotendeels goed, al hebben sommige overpowered personages uit de serie ook hier wat extra kracht gekregen. De variatie in vechtstijlen houdt de gameplay fris en uitdagend, waardoor je continu nieuwe combinaties ontdekt en verfijnt. Het lezen en reageren op de verschillende vechters werkt uitstekend. Gevechten zijn snel en intens, waarbij beweging en positionering een grote rol spelen. Helaas voegen de 3D-omgevingen weinig toe aan de ervaring.
Zelfs als je niets met Bleach of anime hebt, kun je plezier halen uit de spectaculaire speciale aanvallen. De game gebruikt geen standaard levensbalkjes, maar werkt met levenspunten en diverse energiebalken. Dit kan in het begin overweldigend zijn, vooral omdat soms drie balken tegelijk knipperen om aan te geven dat je een specifieke aanval kunt uitvoeren. De tutorial is daarom zeker aan te raden. Door speciale aanvallen op het juiste moment te activeren, kun je meer levenspunten van je tegenstander verwijderen. En zijn er speciale situaties waarin je snel moet handelen om veel schade toe te delen.
Té lange cut scenes
De story modus is een groot onderdeel van de game, en ik keek ernaar uit om mijn Bleach-kennis weer op te frissen. De game probeert het verhaal (tot aan de Arrancar Arc) te vertellen via cut scenes afgewisseld met gevechten. Helaas zijn deze cut scenes extreem langdradig. Je kijkt minutenlang naar statische personages waarvan alleen de mond beweegt. Dit is ongelooflijk saai en haalt de balans tussen verhaal en gevechten compleet onderuit. De gevechten zelf zijn snel voorbij, waardoor je in een uur spelen maar een paar minuten echt aan het vechten bent.
De voice-acting verhelpt dit probleem niet. Er is een Engelse dub aanwezig, wat niet altijd het geval is bij anime-games, maar zelfs daarmee wordt het wachten niet minder pijnlijk. Je kunt beter de anime aanzetten terwijl je wacht op het volgende gevecht. Spelers die de serie niet kennen, zullen op deze manier niet enthousiast raken over Bleach. Als je de story modus overslaat, blijft er weinig over. Je kunt losse gevechten spelen tegen de AI of online de strijd aangaan, maar de multiplayer voelt onderontwikkeld aan. Haperingen en korte pauzemomenten tijdens grote aanvallen verstoren de flow. Bovendien zijn er weinig beloningen, waardoor er weinig motivatie is om uren in de multiplayer te steken.
Geen pareltje, kort vermaak
Het vechtsysteem in Bleach: Rebirth of Souls is verrassend goed. De gameplay is diepgaand en uitdagend, en zelfs als je de personages niet kent, zorgen de effecten en animaties voor indrukwekkende momenten. De story modus is echter een groot deel van de game en de matige presentatie doet afbreuk aan de ervaring. De cut scenes zijn te lang, de gevechten te kort en de algemene presentatie stelt teleur. Voor fans die puur voor de gevechten komen, is dit één van de betere arena fighters. Maar als je op zoek bent naar een meeslepende verhalende ervaring die recht doet aan Bleach, kun je deze beter overslaan.
Dat is een goede cijfer voor een anime game.Het levensduur hangt bij deze spellen heel erg af van hoe groot je fan bent van de anime/manga.Weet zo al van te voren dat ik wat meer ga genieten van deze story mode.